Younger, 2015’te başladı şuan 5.sezonunda. Sezonları 12 bölüm ve 20dk.lık romantik,komedi tarzındaki dizi. Younger, bir kitaptan uyarlama, yazar Pamela Redmond Satran‘ın 2005’te çıkardığı aynı isimli kitabından uyarlanmış. Dizinin yönetmeni Sex and The City‘nin yaratıcısı Darren Star.

Liza, 40 yaşında üniversite çağında bir kızı olan bir kadındır. Üniversiteden sonra hayatının aşkını bulduğunu düşünüp evlenir. Bu arada yayıncılık işinden ayrılmak zorunda kalır çünkü hamile kalmıştır. Liza, evliliğinin iyi gittiğini düşünürken kocası tarafından genç bir kadınla aldatılır. Kocasından ayrılan Liza, maddi bir destek almaz. Dizi, Liza’nın iş arayışları esnasında başlıyor. 40 yaşında ve yayıncılık sektörüne upuzun bir süre ara vermesinden dolayı başvurduğu her yerden eli boş döner. Arkadaşı Maggie‘yle bir bara giderler ve 26 yaşında olan Josh, Liza’yı kendi yaşıtı zannedip sohbet etmeye başlar. Daha sonra bu olay Liza’ya bir fikir verir ve Maggie’nin de desteğiyle biraz makyaj biraz giyim tarzını değiştirerek kendini 26 yaşında tanıtır ve sonunda Empirical Press‘te asistan olarak işe başlar.

Liza Miller karakterini Sutton Foster oynuyor. Kendisi gerçekten de 40’lı yaşlarda. Diziyi güzel kılan bir detay. İzlerken 40 yaşındadır diye düşünmemiştim şahsen ben. Yayıncılık sektöründe oldukça başarılı olan ama hayatını kızı ve kocasına adayan bir kadın. Boşandıktan sonra yeniden 20’li yaşları yaşama şansını elde ediyor. Tabi yalan söylemesinin hayatındaki etkilerinide görüyoruz.

Josh(Nico Tortorella),  dizinin önde gelen erkek karakteri. 26 yaşında, dövmeci ve küçük bir müzik grubu var. Bu karakter için şunu söylemem gerekir. Tipinden beklenmeyen bir duygusallığı var. Bu konuda sürekli şaşırtıyor beni.

Diana Trout, (Miriam Shor) Empirical Press’in Pazarlama departmanının başında olan kişi. Hırslı ve samimi bir karakter. İlk başlarda gerçekten gıcık yapılacak huysuz bir patron gibi ama sonra ne kadar düşünceli ve eğlenceli bir karakter olduğunu keşfediyorsunuz.

Kelsey Peters, (Hilary Duff) Liza’nın yeni işindeki ilk arkadaşı. Kelsey’i genç ve saf bir yayıncı olarak görüyoruz ilk başlarda. Yaptığı hatalar ve yanlış kararlarla nasıl olgunlaştığını sezonlar geçtikçe göreceğiz. Bu süre zarfında Liza ile birbirlerinin arkalarını toplayıp destekliyorlar.

Maggie, (Debi Mazar) karakteri ise en başta Liza’nın sırrını bilen ve koruyan ilk kişi. Boşanma ve iş arama sürecinde Liza’yı destekleyen sanatçı ve lezbiyen karakterimiz.

Dizide birde yakışıklı patronumuz Charles var. Onun hakkında bir şey demeyeceğim, izleyip görün 😉

Diziyi bir haftada bitirdim. Henüz yeni bölümü gelmedi ama 50 kusür bölüm izledim. İlk başlarda biraz sıkılsamda sonra kendine bağladı ve her bölüm sonunda diğer bölümü heyecanla açtım. Çerezlik bir dizi diye düşünmüştüm ama izleyince öyle olmadığını anladım. Amerikan komedi denilince bir duraksıyordum fakat bu algımı Friends’le kırmayı başardım. Tabi ki iki diziyi kıyaslayamam. Dizinin otamında bolca toplantı ve parti, her bölüm muhakkak bir parti veya açılış vs. Öyle ki bir zaman sonra kıskanıyorsunuz bile. Şöyle bir detay var birde, Game of Thrones’ı ve yazarı George rr Martin‘i farklı bir isimle işlemişler. Bana biraz enteresan geldi, çünkü dizide yazar gıcık, düşüncesiz ve sapık. Gerçekten de böyle mi merak ettim açıkçası. Biliyorsanız yorum’a beklerim :)-G

fragman için tıkla.