Bu yılın yeni başlayan dizilerine bir yazı ile başlamıştık, Yeni Başlayan Yabancı Diziler burdan bakabilirsiniz. Şimdi yazının devamı ile burdayız. Belki bir 3 bile gelir. Yine severek takip edeceğimiz 4 dizi;

A Million Little Things

A Million Little Things

4 kadın ve 4 erkekten oluşan arkadaş grubundan Jonathon intihar eder. Bu beklenmedik intihar arkadaşları birbirine daha çok bağlar. Ölümü bu kadar yakından hissetmek hayatlarına daha sıkı sıkı bağlanmaları gerektiğini hissettirir. İlk bölümden bir çok soru işaretini görüyoruz. Jonathon aslında grubun bel kemiği ve kimse asla intihar etmesini beklemiyordu. Arkadaşlarından sakladığı bir depresyon mu yoksa bir ihanet sonucu mu  buna kalkıştı ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Dram/Komedi türündeki dizinin ilk bölümü beni çekti açıkçası, izlemeye değer bir dizi.


New Amsterdam

new amsterdam

Max Goodwin, eski bir kamu hastanesi olan  Bellevue Hastanesi’nde çalışmaktadır. İşinde oldukça iyidir fakat söz dinlediği söylenemez. Amacı; bu eski ve köklü hastaneyi yozlaşmaktan kurtarmak ve büyük başarılara imza atmasını sağlamak. Bu yolda üstlerini dinlemez. Başhekim olarak geldiği ilk günden köklü değişikliklere başlar. Hastane dizilerini seviyorsanız bu dizi yeni bir soluk getirebilir. Hem idari hemde hastalıkları konu alıyor özellikle. Sıkıcı değil hızlı akan bir dizi. İlerde daha da güzelleşeceğini düşünüyorum. 


The Haunting Of Hill House

the haunting of hill house

Shirley Jackson’ın aynı adlı ikonik romanının modern bir yorumu olan Tepedeki Ev dizisi, daha sonra ülkenin en ünlü “perili köşkü” olarak anılacak bir evde büyüyen kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Yetişkinliklerinde bir trajedinin yeniden bir araya getirdiği kardeşler, Tepedeki Ev’in gölgelerinde yaşayan geçmişin hayaletleriyle yüzleşmek zorunda. Korku ve gerilimi konu alan The Haunting Of Hill House (Tepedeki Ev) bunun yanında bir aile draması. Uzun bir zamandır kaliteli korku dizisi yokluğu çekerken, Tepedeki Ev bana istediğimi fazlasıyla verdi.


Elite

elite

La Casa de Papel’in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’nin yer aldığı Elite, ülkenin en seçkin okuluna gitmeye hak kazanan işçi sınıfından üç gencin hikayesini konu ediyor. Dizi iyi yorumlarının yanında kötü yorumlara da maruz kaldı, ama bizce şans verilmesi gereken bir yapım. 

[socialpoll id="2523912"]