Reynmen nick’i ile tanınan Yusuf Aktaş yeni şarkısıyla müzik piyasası altüst etti. Youtube’ta ve İnstagram’da oldukça popüler olan Youtuber bu sefer kendini gerçekten aştı. İlk gününde 6 milyon izlenen Derdim Olsun şarkısı şuan 24milyon kez izlenmiş durumda. Şahsen kendisini çok takip etmesemde, şarkının klibindeki Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili detaylarından sonra oldukça ilgimi çekti.

reynmen

Klip

Peki klipte Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili nasıl ögeler var onlara bakalım;

Dağ ve Kar: Hatırlanacağı üzere Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri dağda, karlar üzerine düimüştü ve Muhsin Yazıcıoğlu karlar üzerinde şehit olmuştu. 

Kurt: Muhsin Yazıcıoğlu Ülkücüdür. Ülkücülük harekatına uzun yıllar hizmet etmiştir. Kurt ise Ülkücülüğün sembolüdür.

Helikopter: Muhsin Yazıcıoğlu, düşen helikopterde şehit olmuştu. Klipteki helikopter kazası da gönderme olarak yorumlandı

Suikast: Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşmesi  ve şehit olmasının suikast olduğu iddiaları çok konuşulmuştu.

Şehitler: Reynmen, klipte mezara girdikten sonra topraktan elini çıkartıyor. Burada da şehitlerin ölmediğini anlatmaya çalışıyor. En çok dikkat çeken noktalardan birisi de bu nokta oldu.

Arama Çalışmaları: Reynmen’in şarkıda “Beni arıyorlar görenler var mı?” “Dinliyorsun, görmüyorsun” gibi cümleleri var.

Muhsin Yazıcıoğlunun Ölümü

Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 yılında 5 kişinin içinde olduğu helikopterin düşmesiyle hayatını kaybetmişti. Şüphesiz ki, bu bir kaza değil suikasttı. Helikopterde bulunan ve İHA muhaberi olan İsmail Güneş, 155’le 20dk boyunca helikopterin içindeyken konuşmasına rağmen yeri tespit edilememişti. Telefonun şarjı biterken yanındaki birinin telefon numarasını vermeye çalışırken telefonu kapanmıştı. Muhabirin cesedi helikoptere uzak bir yerde ve çenesi kırık bir şekilde bulunmuş.

Reynmen bu klibi bu şekilde yaparak neyi amaçlamış tabiki bilemem kendisi bir açıklama yapmadı. Ama dinlerken, izlerken bir yandanda düşündüren bir şarkı olmuş. Açıkçası ben beğendim. Klibe ulaşmak için tıkla.

Şarkı Sözleri

Derdim olsun.
Kadehler dolsun.
Ben kaybederken.
Azrail seyre dursun.
Dinliyorsun, görmüyorsun.
Kurban ederler kimlerle geziyorsun.

Kaç cehennem söndü içimde bilmiyorum.
Deli sanıyorlar.
Beni arıyorlar.
Görenler var mı?

BDüşen bu yaprağım gençliğimin rüyasıymış.
Kağıda yaza yaza.

Hasretim beyaza

Kararı vermişim ben ellerimse kanlıymış

Tanrı vurdu saza 

Ölmeden mezara