Marriage Story, uzun zamandır heyecanla beklenen ve geldiği an tüketilen film, boşanmanın eşiğinde olan Charlie ve Nicole’un evliliklerini, aile olmalarını ve bir evlilikteki en temel sorunları merkezine alıyor. Başrollerinde Scarlett Johansson ve Adam Driver, onlara Laura Dern, Alan Alda, Ray Liotta ve Merritt Wever gibi isimler eşlik ediyor. Film bir çok film festivalinde gösterildi ve büyük beğeni topladı, Oscar yarışında önemli bir aday.

Film, Charlie ve Nicole’un birbirlerinde en çok sevdikleri özelliklerini anlattığı bir girişle başlıyor. New York’tan başlayıp LA’a uzanan bir boşanma davasıyla devam ediyor. Evlilikte yapılan yanlışları, boşanmanın o zor ve yıpratıcı sürecini muhteşem oyunculuklarıyla o kadar güzel işlemişler ki, bitmese devam etse dedirtti.

Marriage Story

Film her ne kadar dram ağırlı olsa da bence fazlaca sistem eleştirisi içeriyor, boşanmaların hukuk sistemi tarafından nasıl ticarete döküldüğü, bu dönemde çocukların nasıl etkilendiği gibi.

Filmin sonunda Charlie ve Nicole hikayesi aslında bitmiyor, yeniden başlıyor gibiydi. Bilerek böyle bitirilmiş 2.film gelmez tabi ama gönül ister ki gelsin. Mutlaka izleyin, herkesin ucundan da hayatına dokunabilecek bir film.