Sevgiyi, parayı, bolluğu, sağlığı kendine çekmenin bir yolu olan kalpten duanın 7 yasası vardır. Bazılarının çekim yasası dediği kalpten dua sadece dua etmek veya istemekle gerçekleşebilecek bir şey değildir elbette. Peki bu çekim frekansını yükseltecek 7 yasa nedir?

”İnsanoğlu; ağzından çıkan cümlelerle, beyninde çakan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp, tekrar onlara geri döndüğünü bilse, çok daha dikkatli olurdu.”

Albert Einstein

Olumlu Düşünmek

Olumlu düşünmek, hayata toz pembe bakmak değildir. Olumlu düşünmek her olayın olumlu bir yönü olabileceğini bilmek ve o yönüne bakabilmektir. Var olan sorunlarımızı yok saymak değil, hayatımızın bütününe etki etmesini engellemektir. Eğer sürekli olumsuz düşünen bir insansan yapman gereken olumsuz her bir düşünceni olumlusu ile değiştirip tekrar düşünmek. ”Hayatımda şu an kötü olan ne var?” deme. ”Hayatımda neler iyi?” de ve ilerle. Güzel düşünmeyi kendimize adet edinirsek bir süre sonra kendiliğinden güzel düşünür hale geliriz.

Sevgi

Sevgi hepsinden farklı bir frekanstır. İnsanları seveceğiz ama en çok kendimizi seveceğiz. Hayatımızda olmasını istediğimiz şeyi seveceğiz ki uygun frekansı elde edebilelim. Sevmediğimiz hiç bir şeyi hayatımızda var edemeyiz. Hayat bize istediklerimizi değil inandıklarımızı verir.

koşulsuz inanmak

Koşulsuz İnanmak

Olmasını istediğin şeyin olacağına inanmazsan, sana imkansız gelirse büyük ihtimal o zaten olmayacaktır. Başında olmaması için ortamı yaratmışsındır. Olmasını istediğin şeye koşulsuz inanman gerekir. Bu noktada etrafında seni aşağıya çeken, inancını yitirmene sebep olan insanlar olabilir. Motivasyonunu düşürür, enerjini alırlar. Onları hayatından çıkar. Eğer kısa vadede bunu yapamıyorsan olumsuz seslere kulak tıkaman gerekmekte. Sana enerji verecek insanları internetten izleyebilir, kitaplarını okuyabilirsin.

Affetmek

Affetmediğimiz her insanın olumsuz enerjisini kendi içimizde taşırız. Affetmek onun davranışlarının haklı olduğunu kabul etmek değildir. Affetmek kendi içimizdeki olumsuz duyguların çıkmasına izin vermektir.

şükretmek

İnsanlara Yardım Etmek

Birine yardım ettikten sonraki hissi bilirsin. Bilmiyorsan mutlaka birine karşılıksız yardım et ve hisset. Yardım ettiğinde otomatik olarak bolluk frekansına geçersin. Bilinçaltın ”Bende yeterince var ve olanı paylaşıyorum.” şeklinde algılar. Bunun alışkanlık haline getirirsen frekansın kendiliğinden ”Bende var.” algısına dönüşür. Vermek-almaya eşittir.

Şükretmek

Şükrettikçe şükredeceğin şeyler çoğalır. Şükretmek bolluk ve varlık enerjisini artırır. Şükretmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir.

Aynadaki yansımanın gülümsediğini görmek için ne yapman gerektiğini biliyorsun.

Fiili Dua

Kalpten istemenin ardından hareket gelir. Sadece oturup dua etmekle olmaz. İstediğimiz şey için yeterince çaba, emek harcamamız gerekir. Bu yüzden isteklerin için çalış, çabala ve pes etme.

kaynak: Hakan Mengüç- Ben Ney’im