Instagram artık bir çoğumuzun hayatının büyük bir parçası. Hatta bazılarımızın eli, kolu bazılarımızın ise kazanç kapısı. Kısaca bir yenisi gelene kadar Instagram en vazgeçilmez sosyal medya aracı. Telefonun kilidini açınca ilk olarak Instagram’a girerim. Bu artık bir alışkanlık olmuş. En sevdiğim, hikayelerini ve gönderilerini hiç kaçırmadığım 5 tane Instagram’da takip edilesi hesaplar ı anlatacağım.

1. bikotbitisortmag

bikotbitisortmag

Pinkfreud ismiyle uzun zamandır sosyal medya’da olan bi kot bi tişört‘ü çok uzun zamandır takip ediyorum. İlk başlarda blog yazarlığı yapan Pelin Dündar şimdilerde kendi deyimi ile; blog yazmaya üşendiği için geçen yıl blogunun instagram hesabını açtı. Popüler gündemden, modaya, magazine vs. gibi konularda kendine has yorumlarıyla içerik üretiyor.

pelin dündar

2. oitheblog

oitheblog

Instagram’da takip edilesi hesaplar denilince mutlaka bir gezi hesabı olmalı diyor insan. Oitheblog’da bir gezi instagram hesabı. İki arkadaş olan İdil ve Öykü yönetiyor. Gezi hesaplarını takip etmenin en güzel tarafı gitmek isteyipte gidemediğin yerleri telefonun ekranından görmek ve bilgi sahibi olanı sağlıyor. Oitheblog‘u diğerlerinden ayıran özellikse kendilerine has yorumları diyebilirim. Instagram’ın hikaye özelliğini çok iyi kullanıyorlar ve takip ederken gittikleri yerleri adeta yaşıyorsunuz. Aynı zamanda aktif olarak yazdıkları bir blog hesapları da var.

idil&öykü

3. aslitkizmaz

aslitkizmaz

Aslı Kızmaz‘ı takip etmekten gerçekten zevk alıyorum. Enerjisine, yaptıklarına ve doğallığına bayılıyorum. 83 doğumlu Aslı’nın eşi İlker Kızmaz (aşkı memnu’dan tanıdığımız). Naz adında bir de kızları var. Aslı başarılı bir iş kadını, sosyal medya fenomeni, youtuber ve son olarak yakın zamanda yazar oldu. Benden ne olur kitabı 1 ayda 5. baskısına gitti. Kitaba, fenomen kitabı olduğu için ilk başlarda ön yargılı baksam da bir şans verip aldım, okudum ve çok eğlenceli olduğuna karar verdim. Aslı’nın amacı edebi bir kitap yazmak değil, güldürmek ve bir nebzede olsa kendimizden bir şey bulmamızı istiyordu. Başardı da! Şimdilerde kitabının senaryosunu yazıyor, yakında beyaz perdede. Böyle başarılı ve üretken kadınları çok seviyorum.

Aslı Kızmaz

4. asliinandik

asliinandik

Peki hiç mi bizi kahkahalara boğan hesap yok bu instagramda? Olmaz mı, Aslı İnandık. Hiç bir hikayesini kaçırmam. Aslı’nın bir çok tiplemesi var. Bu tiplemelerle ilgili videolar, hikayeler çekiyor. Hatta bu tiplemeleri film yaptı, bir kaç hafta önce vizyondaydı; ASLI GİBİDİR. @asliinandik’in 310 bin takipçisi var.

Aslı İnandık

5. sok_o_pop

sok_o_pop

Türkiye’nin en derin magazin çukuru Şokopop. Kavga, polemik, basitlik, skandal bu kanalda.” Şokopop’un youtube kanalının sloganı bu. 90 ve 2000‘li yılların başının magazinini kendine has anlatımıyla bize sunuyor. Instagram hesabında ise genelde eski magazin fotoğrafları, gazete kupürlerine yer veriyor. @sok_o_pop‘un 196 bin takipçisi var.

Instagram’da takip edilesi hesaplar

Siz de severek takip ettiğiniz instagram hesaplarını yorumlarda bizimle paylaşın 🙂