How to get away with Murder dizisine nasıl başladığımı anlatacağım öncelikle. Geçtiğimiz günlerde ablamla yemek yerken hangi diziyi izleyeceğimizi tartışıyorduk. Bu süreç yemek hazırlamaktan daha sancılı ve zor. Çünkü benim dediğimi o, onun dediğini ben bir türlü beğenmiyoruz. Yine böyle bir günde uzun uğraşlar sonucu Netflix‘te gördüğümüz How to get away with murder dizisini izleyemeye karar kıldık. Açıkcası pek umutlu değildim diziden, yemek yerken izlerim daha sonra devam etmem diye düşünüyordum ki, durum hiç de düşündüğüm gibi olmadı. Bir oturuşta 4 bölümü birden peş peşe izledik. Gizem, dram ve gerilimi güzel bir şekilde harmanlayan dizi, sizi kendisine çekmeyi başarıyor.

how to get away with murder

DİZİNİN KONUSU

Dizi; Bir psikoloji profesörüyle evli ama kimsenin bilmediği bir ilişkisi olan Annalise Keating ‘in Ceza Hukuku 100 ya da Keating’in deyimiyle “Cinayetten Nasıl Kurtulursunuz?” dersinden dört iyi öğrenciyi  kendi hukuk firmasında çalışması için seçmesinin ardından Annalise ve grubun hem üniversiteyi hem de kendi hayatlarını değiştirecek bir cinayetle karşılaşmasını konu alıyor.

dizi önerisi

Kadroya bakıcak olursak, Ana karakterimiz olan Annalise Keating’i
Oscar Ödüllü Viola Davis kusursuz bir şekilde oynuyor. OITNB‘den bildiğimiz Matt McGorry, Asher Millstone isimli öğrenciye, Katie Findlay Rebecca, Alfie Enoch Wes Gibbins, Karla Souza Laurel Castillo, Jack Falahee Connor Walsh isimli öğrencilere can verirken,  Aja Naomi King  hırslı ve kendine güvenen Michaela Pratt isimli hukuk öğrencisini canlandıracak. Billy Brown Annalise Keating’in ilişki yaşadığı Nate Seidel rolünde Annalise’in kocası Sam Keating rolünde ise Tom Verica olacak.

Dizide tempo asla düşmüyor, gizem içinde gizem olan durumların yanın da bölüm sonları da bir o kadar çarpıcı ki diziye devam etmemek elde değil. Şuan 5. sezonu yayınlanan dizi halen devam etmekte. Fragmanını da şöyle bırakıyorum, diziyi izleyip beğenirseniz bir hayır duanızı alırım.

İyi seyirler 🙂

İlginizi çekebilir; ”The Pier” dizisinin konusu.