Çoook uzun zamandır beklenen Hakan : Muhafız (The Protector) bugün başladı nihayet. Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi. Bu açıdan ayrı bir öneme sahip. Biz de hemen izledik ve şimdi diziden spoilersız bir şekilde diziden bahsedeceğim.

 Dizi bir çok yönden eleştirilebilir ama netice ilk Netflix dizimiz bu yüzden ayrı bir sevgimiz var. İlk bir kaç bölüm yavaş ilerlese de merak uyandırıyor. Bir başladık 5 bölüm bitti bile. Bu gece diğer 5 bölüm de biter eminim. Dizi de özellikle sevdiğim şey, konusu oldu. Türk tarihini ve mekanlarını fantastik öğelerle harmanlayarak çok güzel bir konu elde etmişler. Konudan bahsetmeyeceğim. İlk Netflix dizimizde tarihi mekanlarımız, tarihimizdeki önemli kişilerden bahsedilmesi ayrıca beğendiğim şey oldu. Başka türlüsü beklenemezdi. Bazı tutarsızlıklar, saçma durumlar da yok değil tabi ama bunları geçiyorum, dünya starı bir dizi beklemiyorduk zaten, diğer Türk dizilerinden kat kat iyi olduğu kesin.

hakan : muhafız

Oyunculuklar ve diyaloglara gelecek olursak; oyunculuklar için orta seviyenin bir üstü denilebilir. Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabıyık oyunculukları gerçekten diziyi izlenebilir kılan detaylardan. Diyaloglar ise düşük kalmış. Ayça A. Turan (Leyla) ve Mehmet Kurtuluşu (Mazhar) özellikle beğendim.

Dizi müziklerini malesef hiç beğenmedim. Daha güzel yapılabilirdi. Yani beni havaya sokmuyor hiç bir şekilde.

muhafız

Dizi de sevdiğim bir diğer şey ise; geçmişe gidilmesi. İlerki bölümlerde daha çok görmek isterim.

Sonuç olarak; dizi hakkında olumlu düşüyorum. İlk defa böyle bir kurguyla karşılaşıyoruz. Tabi ki eksikleri var ama vasat asla denemez.

Dizi Hakkındaki Görüşler