2019 yılının merakla beklediğim yapımlarından biri olan Captain Marvel‘ın solo filmi (“Black Widow Solo filmi nerede Marvel?!!” diye bağırmak istiyorum.) nihayet vizyona girdi. Marvel Sinematik Evreninin en güçlü kahramanı unvanını eline alan bu kadının hikayesi bu.


Captain Marvel Konusu

Süper güçlere sahip, olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury‘dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir.

captain marvel

Captain Marvel Oyuncuları

Captain Marvel’i Brie Larson canladıracağını açıkladıklarında bir kesim buna olumsuz olarak bakmıştı. Açıkçası ben bir ön yargım olmadan izledim filmi ve rolünün altından başarıyla kalktığını düşünüyorum. Samuel L. Jackson ve Jude Law ikisi de her zaman olduğu gibi güzel oyunculuklar sergilemişler.

Yabancı Dizi İzliyor musun? O zaman sana bir öneri;
How to get away with murder konusu


After Credits Sahneleri

(Azcık spoiler’lı) Marvel filmlerinin olmazsa olmazı After credits geleneği Captain Marvel’da da bozulmadı. İlk After creditte bu yıl büyük bir merakla beklediğim Avengers Endgame‘den bir sahne görüyoruz. Captain Marvel Nick Fury‘nin gönderdiği yardım çağrısı üzerine dünyaya bizimkilerin yanına inerek Fury’nin nerede olduğunu soruyor ve sahne burada bitiyor. İkinci After credit sahnesinde ise Goose’un Furry’nin masasına çıkarak yuttuğu çekirdeği kustuğunu görüyoruz ve daha sonra sahnede bitmiş oluyor. Goose’dan biraz bahsetmek istiyorum filmde en çok güldüğüm karakterdi kendisi gerçekten kahkahalara boğdu beni. Nick Fury‘nin gözünü nasıl kaybettiğini kaç zamandır herkes çok merak ediyordu. Bunun goose olduğunu öğrenmek hem şaşırttı hemde güldürdü.

captain marvel- goose

Film Yorumu, Son Söz

Film standart bir marvel filmi tadındaydı. Ben izlerken keyif aldım. Espriler ve göndermeler güzeldi. Captain Marvel‘in hikayesini az çok öğrenmiş olduk açıklanmayan bir kaç konu olsa da önemli değil zamanla taşların yerine oturacağını düşünüyorum. Artık hep beraber önümüze bakıp Avengers Endgame filmini beklemeye başlayalım.