Hindistan cevizi yağından daha güzel bir yağ olamaz diye düşünürdüm. Ta ki avokado yağıyla tanışana kadar. Doğal bir şeyler ararken gratiste Life in markasının avokado yağını indirimli fiyatıyla buldum ve hemen aldım. Fazla bir beklentim yoktu fakat beklentimin fazlasını aldığımı söyleyebilirim. Şu sıralar nemlendirici olarak en fazla kullandığım yağı. Öncelikle içeriğinden bahsetmek gerekirse; içinde yararlı yağ asitleri ve yüksek oranda E vitamini bulunuyor. 

Cildi Yatıştırıyor

life in-avokado yağı

İçeriğinde E vitamini olmasından ötürü ciltte kaşıntı, kızarıklık, egzama gibi sorunları anında etki yapıyor. Bu özelliği çok güzel, her türlü ağda veya cildi yoran bir işlem sonrası cildi yatıştırıyor, mutlaka kullanılmalı. 

Cildi Nemlendiriyor

Her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı var. Yağlı ciltlerin bile! Peki nemlendirici olarak tercihiniz pahalı ve bir o kadarda kimyasal içeren ürünler mi? Öyleyse bu beni üzer 🙁 yapmayın öyle şeyler. Bur da mis gibi bir nemlendirici var. Yağı çok çabuk emiyor. Sadece bir dk parmaklarınızla yedirmeniz gerekli, illa gerekmiyor eninde sonunda emiyor ama yaparsanız kan dolaşımınızıda arttırmış olursunuz bu da cildin daha diri genç kalması için güzel bir uygulama. Cildi uzun süre nemli ve yumuşacık tutuyor. Ben aynı zamanda dışarı çıkarken yanaklarına az miktarda yedirerek uyguluyorum ve en az bir kaç saat parlaklık veriyor. Sağlıklı ve canlı bir görünüm elde ediyorum. Highlighter’da neymiş ki bu ışıltının yanında. Cilde iyice yedirildiği taktirde makyaj önceside kullanılabilir.

Saçlar için Nemlendirici

İster banyo öncesi maske yapabilirsiniz, isterseniz de banyo sonrası nemli saça çok az miktarda uygulanabilir. Ardından saç bekletilmeden kurutulmalı. Fazla kaçırırsanız yağlı bir görünüm olabilir. Saçlarınızı hem nemlendiriyor hem de parlaklık katıyor. Banyo sonrası karışan saç tellerinizi ayırmak içinde birebir. 

Son olarak ben bu yağa gerçekten bayıldım. Mutlaka denemelisiniz 🙂